CARTA ETICA

CARTA ETICA

“Davines dünyanın en büyük şirketi olmayabilir ancak bize inanan herkes sayesinde etik değerlere en sadık, en güzel şirket olduğunu söyleyebiliriz” – Davines SpA Başkanı Davide Bollati 2006 genel toplantısında Carta Etica’yı duyururken bu sözlerle başladı konuşmasına. The Carta Etica çalışma anlayışımızı belirleyen profesyonel değerlerimizi içeriyor. 2005 yılında Davines ve [ comfort zone ] ekipleri tarafından felsefeci Alberto Peretti’nin de katkılarıyla hazırlandı.

2017 yılında şirketimizdeki herkese ilham veren ve yol göstericisi olan değerlerimiz, uluslararası bir firmaya dönüşürken de önceliğimiz olma özelliğini korudu ve ikinci versiyonu yayınlanan Carta Etica şirket için hayatımızın kalitesini artırmamızı sağlayan tüm iş ortaklarımızla birlikte hazırladığımız profesyonel değerlerimizin bütünü.

Güzelliği iyiliğe yaklaştıran “eski” bir inanıştan yola çıkıyoruz. Kurumsal hayatımızı, ürün ve servislerimizin temelini; tüm iş ortaklarımızla olan bağımızın dayandığı “iyilik” amacı… Olabilecek en büyük devrim olarak yaşam kalitesini artırmayı amaç edindiğimiz bu süreçse tohumları 10 yıl önce Etik Atlas tarafından atılan o ağacın meyvesi.

ETİK ATLAS

Bizi hangi iş temsil edebilir diye kendimize sorduk. Üretici olmak, performans ve profesyonel çalışma; bu kelimeler geleneksel “çalışma” fikrini domine eden kavramları simgeliyor. Ya da etik ve estetik değerlerin birleşiminden doğan etik, kalite ve güzellik güzel bir hayatın ve başarının yolu diyebildik. Biz bu hedefleri 2005 yılında etik değerlerimizi koruyabileceğimiz bir profesyonel hayata adım atarken belirledik.

Bu proje 10 yıl sonrasında Davines ortaklarının ve [comfort zone] profesyonellerinin öncüleri olduğu güzellik sektöründeki herkesin ilham alabileceği Etik Atlas; şirketimizin kodunu saç tasarımcıları ve güzellik uzmanlarına anlatan yegane yol göstericimiz.

Bu döküman insanlara “nasıl bir insan olduklarını” sorgulatma amacı güdüyor. Bu döküman kişileri nasıl bir insan olmak istediklerini düşünmeye itiyor. Ayrıca insanları yaptıkları işlerle ürettikleri gücü dünyaya ve diğer insanlara yararlı olabilecek şekilde kullanma yolu açıyor.