QUERCETANO OLIVE – SLOW FOOD

2017 yılında, Quercetano Olive Presidium, Lucca ve Massa Carrara şehirleri arasında yer alan tipik bir bölgeye özgü bir çeşitliliği tanıtmak için kuruldu.
Davines, The Slow Food Foundation for Biodiversity ile iş ortaklığı taahhüdünü sürdürmektedir.
Bu girişim ile Davines, gezegenimizdeki yaşam için gerekli olan bu tehdit altındaki genetik çeşit mirasının ortadan kalkmasını önlemeye yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

Binlerce yıldır, Versilia’da ve özellikle Querceto’yu çevreleyen düzlükte zeytin yetiştiriciliği hem ekonomiyi hem de manzarayı şekillendirmede çok önemli bir faktör olmuştur.

Asırlık zeytinlikler, şimdi tarıma ayrılan arazi miktarını hızla azaltan bölgenin gelişimi tarafından tehdit ediliyor.

Davines ve Slow Food

Davines, 2014 yılından bu yana, nesli tükenme riski taşıyan geleneksel yerel çiftçilik uygulamalarını korumak amacıyla dünyanın her yerinden üreticileri içeren Slow Food Presidia projesini destekleyerek, yok olma riski taşıyan, belirli bölgeleri teşvik eden ve tarihi meslekleri ve işleme tekniklerini yeniden canlandıran Fondazione Slow Food per la Biodiversità Onlus [Biyoçeşitlilik için Slow Food Vakfı] ile birlikte çalışmaktadır.

Essential Haircare

Essential Haircare serisi, Salina kapari, Paceco Cartucciaru kavun, Torre Guaceto Fiaschetto domates ve Noto badem dahil olmak üzere dokuz İtalyan Slow Food Presidia’dan elde edilen aktif maddeler kullanılarak formüle edilmiştir.