Eko Paketleme

EKO PAKETLEME

Paketleme saklamak, korumak ve taşımak için en temel unsur. Yaptığımız her şeyi çevreye olan etkimizi minimal seviyede tutmaya çalışarak yaptığımız gibi paketlememizde de bunu önemsiyoruz. Kaynakları boşa harcamamak, enerjiyi sürdürülebilir kaynaklardan kullanmak önceliğimiz. Çevreye olan saygımızı gösteren en önemli şey diyebiliriz.

Davines olarak mümkün olanın en azı ürünü kullanmayı hedef edindik. Yapabildiğimiz her koşulda sadece en temel gereklilikleri karşılayacak kadar ürünle en verimli sonuca ulaşmaya çalıştık. Gerekli paketleme ürünlerinde geri dönüşümlü ya da tekrar kullanılabilir malzemeleri tercih ettik. Paketleme esnasında çevreye minimum etki bırakmak belki de çevreyi en büyük zarardan korumak demekti. Kısacası elimizden gelenin en iyisini yaptık.

Uzun zamandır karbon salınımımızı nötrleyecek yeniden ağaçlandırma ve ağaçları koruma projelerimizle CO2 nötral süreçler geçiriyoruz.

Paketlememiz için sadece yüksek kalitede değil aynı zamanda en küçük boyutta olabilecek ürünleri tercih ettik. Bu aynı zamanda transfer esnasında ekstra yakıt kullanımının da önüne geçerek CO2 salınımını azaltmamıza yardımcı oluyor.

Sistemimizin aynı zamanda bizi seçen insanlara olan saygımızı da gösterdiğine inanıyoruz.

GERİ DÖNÜŞTÜRÜLEBİLİR ENERJİ

Fosil yakıtların tükenmekte olduğu son zamanlarda oldukça dile getiriliyor. Daha da önemlisi bu kaynakların kullanılması atmosferdeki karbondioksidi besliyor. Biz üretim süresince gelecek nesilleri de düşünerek en az etki yaratacak alternatif kaynaklara yöneliyoruz.

2006’dan beri bitki yetiştirirken de ofislerimizde de geri dönüştürülebilir kaynaklardan elde edilen elektiriği kullanıyoruz. Güneş, su, rüzgar gibi kaynaklar geri dönüştürülebilen ve asla karbon salınımı yapmayan enerji kaynakları.
‘Saloni ad Energia Elettrica Rinnovabile’ [Geri Dönüştürülebilir Elektrik Kaynakları Kullanan Salonlar], akımı ile Davines salonlarını sürdürülebilir kaynaklar kullanmaya teşvik etmeyi amaçlıyoruz. Bu şekilde topluluk olarak kullandığımız ürünlerden enerji kaynaklarına kadar her seviyede çevreye olan negatif etkimizi minimize etmeyi hayal ediyoruz.