SÜRDÜRÜLEBİLİR GÜZELLİK MANİFESTOSU

Davines olarak sürdürülebilir güzelliğe olan inancımız bu dünyaya borçlu olduğumuz iyiliği ve güzelliği yüceltiyor.

GÜZELLİK
İdeal güzellik anlayışımız ilhamını şekil ve özne arasında-ki dengeden alıyor. Stilimiz sadelik, harmoni ve zevkin bir bütünü.
İnandığımız güzellik bireyselliği kutsarken farklılıklarımızı da yüceltiyor. Bu nedenle kendimizi ürünlerimizi kullanan insanların içindeki güzelliği ortaya çıkarmak için bir araç olarak nitelendiriyoruz.
“Güzellik” üreterek insanların kendilerine, çevrelerine, çalıştıkları yere ve sevdiklerine özen göstermelerine yol oluyoruz. Kendimizi geliştirerek zamanı yakalamaya ancak sadece trendlerin esiri olmamaya gayret ediyoruz.

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK
İdeal güzellik anlayışımız pratik ve sürdürülebilir kaynakları birleştiriyor. Bize göre, yaşadığımız her an için sürdürülebilirliği gözt etmeyi çevremize, kendimize ve sevdiklerimize borçluyuz. Sürdürülebilirlik birbiriyle alakalı birkaç anlama geliyor:
– “sürdürülebilirlik” bizim için çevreye olan negatif etkimizin minimum seviyede olması;
– “sürdürülebilirlik” yüksek teknoloji ve sanatsal ruhun ürünü ürünlerimizin verimliliği ve müşterilerimizin güvenliği;
– “sürdürülebilirlik” özgür olmak… Kararlarımız 100% hesaplamalardan değil kalbimizden geliyor.

Öncü ruhumuz trendlerin ötesine geçmemizi sağlıyor. Davines’te tüm fikirler özgür doğar ardından bütünlükle geliştirilir. “Sürdürülebilirlik” ve “etik”… Latince anlamı “yuva” olan etik bu yüzden tam da Davines’te sahip olmak istediğimiz kavram. Bir aile şirketi olarak profesyonel çevremizi de bir yuva kadar sıcak, hoşgörülü ve samimi bir şekilde geliştirmek istiyoruz.
Özetle, “güzel ve iyi” – eskilerin de dediği gibi “iç ve dış güzelliğin ayrılamaz bütünlüğü” sürdürülebilir güzellik demenin bir diğer şekli. Sürdürülebilir Güzellik de Davines demenin ikinci yolu.